Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji olarak ilk defa okulumuza gelen öğrencilerin oryantasyonları yakından ilgilenmekteyiz. Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji olarak öğrencilerimizin özellikle Fen Bilgisi dersinden Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerine, Sosyal Bilgiler dersinden Tarih ve Coğrafya derslerine, Türkçe dersinden Türk Dili ve Türk Edebiyatı derslerine geçişlerde yaşadıkları sıkıntıları çok iyi bilmekteyiz. Bu konuda gerekli çalışmaları da yürütmekteyiz. Gerek danışman öğretmenlerimizin öğrenci ve veliler ile sık görüşmeleri, 9. Sınıflara özel dönemsel sınıf veli toplantıları ile öğrencilerimizin kurumumuzdaki ilk senelerini en başarılı şekilde geçmelerini amaçlıyoruz.

Bilindiği gibi üniversite sınavının ilk basamağı olan YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) Sınavında çıkan 160 sorunun her yıl ortalama 146 sorusu 9.sınıf müfredatından sorulmaktadır. Bunun bilincinde olarak öğrencilerimizin 9. Sınıf konularını tam anlamıyla öğrenmesini sağlamak için soru bankası takviyeleri ile çalışmaktadır.

Öğrencilerimize lise hayatları boyunca çıkacakları başarı basamakları için sağlam temeller amacını güden kolejimiz 9.sınıf öğrencilerimize dersler dışında düzenlediği sosyal aktiviteler, kariyer günleri ve yurtdışı gezileri ile dünya insanı olmaları yolunca çaba sarf etmektedir. 9.sınıf öğrencilerimiz 6 saatlik İngilizce derslerinin yanı sıra gördükleri Almanca dersleri ile kendilerini daha iyi geliştirebilmektedirler.

Öğrencilerimiz Milli Eğitimin zorunlu olarak verdiği 6 saat Matematik dersi dışında 9. Sınıflara 2 saat daha ekstra Matematik Etüt çalışması ile öğrencilerimize sağlam temeller oluşturmaktadır.

9. sınıflara Özel Rehber Öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin tüm problemleri ile yakından ilgilenmekteyiz. Rehberlik servisimiz 9. Sınıf öğrencilerine özel olarak aylık yaptığı Problem Tarama, Memnuniyet ve Kolejimi Tanıyorum Anket çalışmaları ile öğrencilerin devamlı nabzını tutmakta ayrıca Mesleki Gelişim, Mesleki Olgunluk, Akademik Benlik, Sınav Kaygısı ve birçok profesyonel rehberlik çalışması ile öğrencilerimizin geleceklerini seçmelerinde yanı başlarındayız.

9.Sınıf Ders Saatlerimiz;

DERS ADI HAFTALIK DERS SAATİ
DİL VE ANLATIM 2
DİL VE ANLATIM 2
TÜRK EDEBİYATI 3
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1
TARİH 2
COĞRAFYA 2
MATEMATİK 6+2
FİZİK 2
KİMYA 2
BİYOLOJİ 3
SAĞLIK BİLGİSİ 1
BİYOLOJİ 3
İNGİLİZCE 6
ALMANCA 2
BEDEN EĞİTİMİ 2
MÜZİK 1
SEÇMELİ DERS 1
MESLEKİ GELİŞİM 2
REHBERLİK VE YÖNLENDİRME 1