teknik kolej gün fm'de
TEKNİK OKUL GÜN FM’E KONUK OLDU
18 May 2016
afyon teknik kolej deneme sınavı
TEKNİK OKULDA DENEME HEYECANI
20 May 2016
Show all
19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı 97. Yılı Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolej’inde coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı 97. Yılı Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Okulu’nda coşkuyla kutlandı.

Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Okulunda düzenlenen 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Teknik Okulu Edebiyat öğretmeni Fatma Yılmaz Karakurt yaptı. Karakurt konuşmasında şunları söyledi: “Mustafa Kemal`in Samsun`da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin Anadolu`da elden ele gönülden gönüle ulaşmasının 97. yıl dönümü. O gün Samsun`un vatansever insanlarını selamlayan Atatürk`ün taşıdığı duygularla sizleri selamlıyorum. Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün önderliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs. Bugün sadece Türk Milli Kurtuluş Hareketinin başlangıcı değil, Türk Devleti`nin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır. 19 Mayıs gençlik ve gelecek demektir.”

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

10 ATP C sınıfından Buse Çevik “Şu Sonsuz Koşu” isimli şiiri okunmasının ardından 10 ATP F sınıfından Şifa Özdemir Atatürk Samsun’da, 9 – F sınıfından Ömer Çınar ise Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudu. Teknik Okulda yapılan Nutuk sınavları sonucunda 1’inci Ömer Faruk Ölmez’e ödülünü Okulu Kurucusu Önder Artuk, 2’inci Ahmet Yılmaz’ın ödülünü Okul Müdürü İbrahim Çakal ve 3’üncü Yağızhan Altuntaş’ın ödülünü ise Edebiyat öğretmeni Hülya Şahin verdi. Ödül törenin ardından okul bando takımının sunduğu gösteri beğeni topladı.
>>RSP TEKNİK OKULU